Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Optimalizace www stránek

Říká se: „Kdo není na internetu, jako by nebyl“. Jinak řečeno, pokud se o vás uživatelé nedozví z vyhledávačů jako je Google a Seznam, máte velmi malou šanci prosadit se dnes na internetu. A právě pro dobré umístění vašich stránek při vyhledávání slouží takzvaná SEO optimalizace.

Co znamená SEO?

SEO (anglicky Search Engine Optimization) lze nejlépe přeložit jako optimalizaci pro vyhledávače. Ve své podstatě se jedná o proces, který má za cíl zefektivnit provoz www stránek. Optimalizace zajistí zvýšení počtu návštěvníků, kteří na vaše stránky přicházejí z vyhledávačů. Díky SEO optimalizaci získají vaše stránky lepší hodnocení a začnou se umisťovat na vyšších příčkách při jednotlivých vyhledávacích dotazech uživatelů.

Efektivní SEO analýza

Základem pro optimalizaci je důkladná analýza slov a slovních spojení, která jsou klíčová pro komunikaci s návštěvníky vašich stránek. Tato analýza zahrnuje kroky jako jsou: rozbor textu www stránek, zhodnocení statistik nejčastějších vyhledávacích dotazů, porovnání s konkurencí, analýza kvality technického zpracování www stránek a další. Výsledkem je vytvoření manuálu obsahujícího kroky, které povedou k optimalizaci stránek.

SEO služby, které nabízíme

V otázce úspěšnosti vašich www stránek rozhoduje mnoho faktorů. V rámci služeb, které nabízíme, se snažíme pokrýt jejich celou šíři těchto faktorů. SEO optimalizaci by měla například provázet alespoň základní rozvaha marketingové strategie, která určí, jakým způsobem www stránky návštěvníka osloví a přemění na spokojeného zákazníka. Jednotlivé kroky, které povedou k úspěchu vašich stránek, jsou uvedeny v následujícím výčtu

Kroky, které povedou k optimalizaci vašich stránek:

Související články: Nejčastější SEO omyly, SEO optimalizace - kurz zdarma

Další reference

Infolab, Tel.: +420 533 337 305, Bidláky 20, 639 Brno