Hry ovládané pohybem a hlasem

Hry ovládané pohybem (motion-tracking)

Vyvinuli jsme Flash aplikaci schopnou vyhodnocovat pohyb zachycený z web kamery. Odborně se tento druh ovládání pohybem nazývá motion-tracking. Výtečně se hodí pro osvěžení standardních her a aplikací, které jste dosud byli nuceni ovládat pouze myší nebo kurzorem. Ovládání pohybem z web kamery dodá vaší hře či prezentaci jedinečný ráz a učiní ji zábavnější a přitažlivější. Ideální je toto řešení například, pokud chcete hru instalovat v prostoru (veletržní expozice, firemní prodejna), kde netradiční ovládání zaujme svoji exkluzivitou mnoho návštěvníků a kolemjdoucích.

Hra Arkanoid ovládaná webovou kamerou

Zjednodušenou ukázku klasické hry Arkanoid ovládané pohybem můžete vidět na obrázcích níže. Vlevo je velký hrací prostor s kostkami, hracím balónkem a pohyblivou základnou. Vpravo pak malé okno videa, ve kterém je vidět prst, jehož pohyb ovládá základnu. Na prstu je zřetelná zelená tečka, která představuje referenční bod pohybu. Při každém pohybu ruky se vypočítá i nová poloha tohoto bodu. Spolu s ním se změní i postavení základny ve hře. Tato demo ukázka zřetelně naznačuje, jak může být princip ovládání hry pohybem (motion-tracking) využit v praxi.

Hra Arkanoid ovládaná pohybem (motion-tracking)      Hra Arkanoid ovládaná pohybem (motion-tracking)

Ovládání her a aplikací hlasem

Kromě ovládání her pohybem vyvíjíme též rozhraní pro zvukové (hlasové) ovládání. Nejedná se o klasické hlasové ovládání, ale o frekvenční analýzu zvukového zdroje. V praxi to znamená, že Flash aplikace není schopna rozpoznat jednotlivá slova (příkazy) a podle nich reagovat, ale pozná tón vašeho hlasu a tyto parametry předává dále. Hlubokým hlasem tak například umístíte hrací míč na nižší souřadnice na obrazovce a vysokým naopak na souřadnice vyšší. Jedná se opět o nezvyklé řešení, které vaší hře či prezentaci může dodat svébytný přitažlivý ráz.

Infolab, Tel.: +420 533 337 305, Bidláky 20, 639 Brno